Žádným hazardem pohádkově nezbohatnete

Někdo každý týden sází Sportku, někdo chodí do kasina, někdo si kupuje stírací losy, je jedno, jakou z loterijních nebo hazardních her si zvolíte, ale měli byste si uvědomit, že pokud si myslíte, že touhle formou přijdete k pohádkovému jmění, nejsou šance moc velké, ono něco pravdy bude na rčení – na co si člověk nevydělá, to nemá.
hrací automaty
Jaké jsou pravděpodobnosti výher u jednotlivých „risků“?
Stírací losy– Sazka nabízí různé stírací losy v hodnotě od 20 do 500 korun, největší pravděpodobnost výhry je u losů za 500 korun, tam je předpokládaná výhra téměř u každého losu, ale pozor – výhra, ne největší výhra, takže můžete opět vyhrát jen vložených 500 korun, což se stává nejčastěji, šance na největší výhru je zhruba 1:300 000, ale dá se říci, že stírací losy jsou na tom se šancí na výhru nejlépe.
hrací karta
Sportka– sázíte pravidelně stejná čísla už několik let? Pravděpodobnost výhry je zhruba 1:14 milionům. Záleží také na tom, kolik sloupců si vyplníte apod., ale zklamáním může být zpráva, že pravděpodobnější je, že Vám padne správná barva v ruletě, než že vyhrajete první pořadí ve Sportce, tzv. Jackpot.

Výherní automaty– ať už v herně vybíráte jakýkoli automat, u každého přemýšlíte, jakou má asi pravděpodobnost, že vyhrajete „balík“, tak budete zklamáni, nemáte ji u žádného, všechny automaty totiž řídí generátor náhodných čísel a tím zajišťuje náhodnost každého kola. Princip automatů je vcelku jednoduchý: zmáčknete ovládací tlačítko, generátor náhodných čísel tak dostane pokyn k vybrání náhodného čísla. Ve stejné chvíli se roztočí válce. Chvilku trvá, než se opět “zastaví”, obvykle kolem 3-5 sekund. Oněch 3-5 sekund sledujete zcela fiktivní proces. Všechna čísla, jež generátor generuje, jsou rovnoměrně rozložena na jednotlivých symbolech na válcích již před začátkem hry. Válec se “náhodou” zastaví přesně na symbolu, jemuž přísluší dané číslo. Výběr čísla je skutečně zcela náhodný. Nedá se žádným způsobem ovlivnit, takže pokud si myslíte, že si je kasina mohou nějakým způsobem nastavovat – prostě to nejde. Toto je důležité, proto to zopakujeme. Výběr čísla skutečně nic neovlivňuje. Každé “roztočení” automatu je zcela náhodné a není mezi nimi žádný rozdíl.
červené kostky
Každý automat je také podle loterijního zákona nastavený jinak, jinak jsou nastavené automaty pro herny, jinak pro kasina, jinak pro hospody, ale u každého platí, za vsazenou částku např. 100 korun nemůžete očekávat výhru tak závratnou, že nebudete muset do smrti pracovat, abyste vyhráli, musíte většinou pěknou sumičku nejdříve vsadit, a pak je dílem náhody, zda vyhrajete nebo ne, takže pokud tímhle stylem budete čekat na „náhodu“, můžete během krátké doby nakrmit automat celými svými výplatami, bytem apod., právě u této hry je největší pravděpodobnost vzniku závislosti.
Takže, když si to shrneme, losy a tiket Sportky jednou za čas proč ne, automatům se raději vyhněte, přece nechodíte do práce, abyste výplatu do nich „naházeli“, místo, abyste si za poctivou práci koupili něco hezkého nebo ušetřili.