Návrat k přírodním materiálům

Umělohmotné materiály na mnoho lidí působí neosobním dojmem a raději je ve svých domovech vynechávají. Je pravda, že jsou díky svému původu tak trochu studené. Zatímco některý kámen, který ve skutečnosti tuto vlastnost má, může působit dojmem velice hřejivým. Dřevo je už svou podstatou stvořeno k tomu, aby navozovalo pocit tepla a útulna.

  • A nemusíte ho jen dávat do kamen nebo krbu, aby vás zahřálo.
  • V podstatě si jím můžete vybavit skoro celý interiér i venkovní prostředí.

klasický dům

Jedním z prvků, který na sebe na delší čas vzal plastový kabát, je okenní roleta. Ani dnes se ještě příliš často nesetkáváme s tím, že by byly tyto praktické bytové doplňky vyrobené z některého přírodního materiálu. V tomto případě asi bude tím nejvhodnějším dřevo. Je to velká škoda, protože právě dřevěné rolety dokáží dodat místnosti ten pravý punc luxusu. Kromě toho jsou i velice praktické. Nejen, že díky jim budete moci regulovat úroveň osvětlení interiéru, ale také dokáží chránit před povětrnostními vlivy.

Dřevo si poradí s horkem i větrem

Na rozdíl od plastů má dřevo tu vlastnost, že tepelně i zvukově izoluje. Dřevěné rolety se dříve uplatnily pouze u historických objektů, na které by jiný materiál přijít nemohl. A nejen kvůli památkářům, ale i pro oko každého laika. Zřejmě si také neumíte představit středověký hrad s prvky z PVC. V dnešní době si podobnou kombinaci neumějí představit ani majitelé luxusních novostaveb.

zámecká okna

  • Kvalitní výrobce dokáže vyrábět rolety takovým způsobem, že nebudou pouze stínit, ale dokáží navodit i naprostou tmu.
  • Tato vlastnost je vítána i ve chvíli, kdy není možné pro silný vítr vyvětrat místnost. 

S povětrnostními vlivy souvisí i další vlastnost. V letních dnech, kdy stoupá teploměr vysoko nad dvacet stupňů, dokáží rolety pohltit sluneční záření takovým způsobem, že se místnost nepřehřívá.